Založenie inej nehnuteľnosti

Chcete stavať a máte vlastný pozemok,
alebo potrebujete požičať aj naň?
Poradíme Vám, ako na to!

Hypotekárny úver na výstavbu rodinného domu je jedným z najzložitejších úverových produktov a preto odporúčame obrátiť sa na nášho hypošpecialistu, ktorý Vám poradí a prevedie Vás celým procesom vybavovania. Ponuky bánk, ktoré poznáte z televízie sú často len marketingovým ťahom, a preto je dobré obrátiť sa na odborníka, ktorý má skúsenosti z praxe a vyberie Vám optimálne financovanie na mieru.

Či už pozemok vlastníte a chystáte sa na ňom stavať, alebo ho plánujete kúpiť rovno pred výstavbou, prinášame vám niekoľko dobrých rád, ako všetko najlepšie prefinancovať pomocou hypotéky.

Situácia Mám vlastný pozemok a chcem začať stavať

Dozvedieť sa viac

Situácia Chcem hypotéku na pozemok i na stavbu

Dozvedieť sa viac

Situácia Pozemok zaťažený hypotékou a chcem začať stavať

Dozvedieť sa viac

Situácia Založenie inej nehnuteľnosti

Dozvedieť sa viac

Situácia Založenie inej nehnuteľnosti


Výhodou pri financovaní výstavby, môže byť založenie inej nehnuteľnosti. Vtedy nie je potrebné čakať na vytiahnutie stavby do 1 metra, ani nie je potrebné čerpať finančné prostriedky postupne, ale banka Vám financie poskytne jednorázovo vopred. Neskôr, keď bude dom dostavaný a mať dostatočnú hodnotu, je možné záložné právo preniesť na novopostavený dom.

Výstavba rodinného domu môže byť jednoduchá a bezproblémová záležitosť. Dôležité je správne naplánovať financovanie a poradiť sa s odborníkom o možnostiach. Nepozerajte sa len na úrokovú sadzbu. Poplatky súvisiace s hypotékou, mesačné splátky, nutnosť otvárať si bežný účet, životné poistenie a iné podmienky sú rovnako dôležitými kritériami.

Pred samotnou výstavbou je dôležité mať reálnu predstavu a pripravený rozpočet. Oplatí sa mať rezervu, pretože inak problémy s financovaním môžu stavbu spomaliť, v horšom prípade i úplne zastaviť. Aby ste sa nedostali v priebehu výstavby Vášho nového domova do „slepej uličky“, odporúčame stretnutie s našim hypošpecialistom Ing. Janom Lorencom, ktorý Vám rád zodpovie otázky a vypracuje ponuku najvýhodnejšieho financovania.

Kontaktujte nášho špecialistuRád Vám poradí

Ing. Ján Lorenc

Náš hypotekárny špecialista info@houseking.sk +421 901 772 772