Chcem hypotéku na pozemok i na stavbu

Chcete stavať a máte vlastný pozemok,
alebo potrebujete požičať aj naň?
Poradíme Vám, ako na to!

Hypotekárny úver na výstavbu rodinného domu je jedným z najzložitejších úverových produktov a preto odporúčame obrátiť sa na nášho hypošpecialistu, ktorý Vám poradí a prevedie Vás celým procesom vybavovania. Ponuky bánk, ktoré poznáte z televízie sú často len marketingovým ťahom, a preto je dobré obrátiť sa na odborníka, ktorý má skúsenosti z praxe a vyberie Vám optimálne financovanie na mieru.

Či už pozemok vlastníte a chystáte sa na ňom stavať, alebo ho plánujete kúpiť rovno pred výstavbou, prinášame vám niekoľko dobrých rád, ako všetko najlepšie prefinancovať pomocou hypotéky.

Situácia Mám vlastný pozemok a chcem začať stavať

Dozvedieť sa viac

Situácia Chcem hypotéku na pozemok i na stavbu

Dozvedieť sa viac

Situácia Pozemok zaťažený hypotékou a chcem začať stavať

Dozvedieť sa viac

Situácia Založenie inej nehnuteľnosti

Dozvedieť sa viac

Situácia Chcem hypotéku na pozemok i na stavbu


Ak pozemok plánujete kúpiť a následne začať stavať, tak je dôležité, aby ste mali jasnú predstavu o celkovom rozpočte vašej investície a výške zdrojov vlastných financií. Na kúpu pozemku banky poskytnú 60-80% z kúpnej ceny, takže musíte byť pripravení na to, že zvyšok kúpnej ceny dofinancujete z vlastných zdrojov.

V budúcnosti budete chcieť začať stavať, ale pozemok už bude zaťažený ťarchou banky. Preto je dobré už pri výbere banky zohľadniť aj budúci úver na výstavbu, pretože nemožno zriadiť dve záložné práva v rôznych bankách.

Kontaktujte nášho špecialistuRád Vám poradí

Ing. Ján Lorenc

Náš hypotekárny špecialista info@houseking.sk +421 901 772 772