Mám vlastné zdroje aj stavebný pozemok

Chcete stavať a máte vlastný pozemok,
alebo potrebujete požičať aj naň?
Poradíme Vám, ako na to!

Hypotekárny úver na výstavbu rodinného domu je jedným z najzložitejších úverových produktov a preto odporúčame obrátiť sa na nášho hypošpecialistu, ktorý Vám poradí a prevedie Vás celým procesom vybavovania. Ponuky bánk, ktoré poznáte z televízie sú často len marketingovým ťahom, a preto je dobré obrátiť sa na odborníka, ktorý má skúsenosti z praxe a vyberie Vám optimálne financovanie na mieru.

Či už pozemok vlastníte a chystáte sa na ňom stavať, alebo ho plánujete kúpiť rovno pred výstavbou, prinášame vám niekoľko dobrých rád, ako všetko najlepšie prefinancovať pomocou hypotéky.

Situácia Mám vlastný pozemok a chcem začať stavať

Dozvedieť sa viac

Situácia Chcem hypotéku na pozemok i na stavbu

Dozvedieť sa viac

Situácia Pozemok zaťažený hypotékou a chcem začať stavať

Dozvedieť sa viac

Situácia Založenie inej nehnuteľnosti

Dozvedieť sa viac

Situácia Mám vlastný pozemok a chcem začať stavať


Z hľadiska schvaľovania hypotéky je najideálnejšie varianta taká, kedy máte vlastné zdroje, aby ste rozostavali stavbu do 1 metra a všetko je pripravené na to, aby sa mohol schvaľovať úver na výstavbu domu. Banka sa v takom prípade pozerá na tzv. Budúcu hodnotu nehnuteľnosti a celková výška hypotéky môže byť 80-90% z tejto hodnoty.

Ak ste v situácii, kedy by ste potrebovali požičať ešte pred začiatkom výstavby, tak nezúfajte. Banka je schopná požičať 60-70% z hodnoty pozemku (výnimočne 80%), aby ste mohli začať s výstavbou. Akonáhle budete vo fázi, kedy sa dá zapísať nehnuteľnosť na kataster ako rozostavaná stavba, v banke sa požiada o úver na výstavbu a prechádza sa do režimu budúcej hodnoty ako v predchádzajúcom prípade.

Kontaktujte nášho špecialistuRád Vám poradí

Ing. Ján Lorenc

Náš hypotekárny špecialista info@houseking.sk +421 901 772 772