Novinka 10 január 2020 Aké sú možnosti financovania výstavby domu

Chcete stavať a máte vlastný pozemok, alebo potrebujete požičať aj naň? Poradíme Vám, ako na to! Hypotekárny úver na výstavbu rodinného domu je jedným z najzložitejších úverových produktov a preto odporúčame obrátiť sa na nášho hypošpecialistu, ktorý Vám poradí a prevedie Vás celým procesom vybavovania. Ponuky bánk, ktoré poznáte z televízie sú často len marketingovým ťahom, a preto je dobré obrátiť sa na odborníka, ktorý má skúsenosti z praxe a vyberie Vám optimálne financovanie na mieru.

Či už pozemok vlastníte a chystáte sa na ňom stavať, alebo ho plánujete kúpiť rovno pred výstavbou, prinášame vám niekoľko dobrých rád, ako všetko najlepšie prefinancovať pomocou hypotéky. Mám vlastný pozemok a chcem začať stavať Z hľadiska schvaľovania hypotéky je najideálnejšie varianta taká, kedy máte vlastné zdroje, aby ste rozostavali stavbu do 1 metra a všetko je pripravené na to, aby sa mohol schvaľovať úver na výstavbu domu. Banka sa v takom prípade pozerá na tzv. Budúcu hodnotu nehnuteľnosti a celková výška hypotéky môže byť 80-90% z tejto hodnoty.

Ak ste v situácii, kedy by ste potrebovali požičať ešte pred začiatkom výstavby, tak nezúfajte. Banka je schopná požičať 60-70% z hodnoty pozemku (výnimočne 80%), aby ste mohli začať s výstavbou. Akonáhle budete vo fázi, kedy sa dá zapísať nehnuteľnosť na kataster ako rozostavaná stavba, v banke sa požiada o úver na výstavbu a prechádza sa do režimu budúcej hodnoty ako v predchádzajúcom prípade. Chcem hypotéku na pozemok i na stavbu Ak pozemok plánujete kúpiť a následne začať stavať, tak je dôležité, aby ste mali jasnú predstavu o celkovom rozpočte vašej investície a výške zdrojov vlastných financií. Na kúpu pozemku banky poskytnú 60-80% z kúpnej ceny, takže musíte byť pripravení na to, že zvyšok kúpnej ceny dofinancujete z vlastných zdrojov.

V budúcnosti budete chcieť začať stavať, ale pozemok už bude zaťažený ťarchou banky. Preto je dobré už pri výbere banky zohľadniť aj budúci úver na výstavbu, pretože nemožno zriadiť dve záložné práva v rôznych bankách. Pozemok zaťažený hypotékou a chcem začať stavať Máte dve možnosti. Prvým riešením je, že si k pôvodnej hypotéke vezmete druhú s účelom výstavba. 

Druhým, a z môjho pohľadu aj výhodnejším spôsobom je vziať existujúci úver a zlúčiť ho do jedného s novým úverom v tej istej banke. Myslite na to, že v takom prípade už bude vhodné na začiatku investovať vlastné prostriedky do začatku výstavby, pretože čerpanie úveru podľa súčasnej hodnoty pozemku bude veľmi nízke. Ak vlastné peniaze nemáte, tak i pre Vás máme riešenie. Spoločnosť HOUSE KING s.r.o, pre Vás pripravila možnoť prefinancovať najťažšiu časť vystavby z pohľadu financovania. V prípade záujem o bližšie informácie, kontaktujte nášho hypošpecialistu. Založenie inej nehnuteľnosti Výhodou pri financovaní výstavby, môže byť založenie inej nehnuteľnosti. Vtedy nie je potrebné čakať na vytiahnutie stavby do 1 metra, ani nie je potrebné čerpať finančné prostriedky postupne, ale banka Vám financie poskytne jednorázovo vopred. Neskôr, keď bude dom dostavaný a mať dostatočnú hodnotu, je možné záložné právo preniesť na novopostavený dom.

Výstavba rodinného domu môže byť jednoduchá a bezproblémová záležitosť. Dôležité je správne naplánovať financovanie a poradiť sa s odborníkom o možnostiach. Nepozerajte sa len na úrokovú sadzbu. Poplatky súvisiace s hypotékou, mesačné splátky, nutnosť otvárať si bežný účet, životné poistenie a iné podmienky sú rovnako dôležitými kritériami.

Pred samotnou výstavbou je dôležité mať reálnu predstavu a pripravený rozpočet. Oplatí sa mať rezervu, pretože inak problémy s financovaním môžu stavbu spomaliť, v horšom prípade i úplne zastaviť.

Aby ste sa nedostali v priebehu výstavby Vášho nového domova do „slepej uličky“, odporúčame stretnutie s našim hypošpecialistom Ing. Janom Lorencom, ktorý Vám rád zodpovie otázky a vypracuje ponuku najvýhodnejšieho financovania.

Ing. Ján Lorenc

Náš hypotekárny špecialista info@houseking.sk +421 901 772 772

Napíšte nám

O čo máte záujem

Projekt domuVýstavbu domuOpýtať sa architekta


Súhlasim so spracúvanim osobných údajov.

Požičiame Vám
peniaze

Chcete stavať dom no nemáte vlastnú hotovosť? Na prvú časť stavby vám požičiame a vy nám ju následne refinancujete prostredníctvom úveru pri založení rozostavanej stavby v prospech banky.

Kontaktujte nášho hypošpecialistu

Na čom sa dohodneme
to platí

Cenové kalkulácie, ktoré Vám pripravíme zahŕňajú rodinný dom v prevedení hrubá stavba, holodom, na kľúč so základovou doskou a napojením na všetky inžinierske siete. Zmluvne garantujeme konečnú cenu.

Expresná ponuka

Máte vlastný
projekt domu?

Pošlite nám v elektronickej podobe projekt Vášho domu spolu s výkazom výmerom. A my Vám do 3 týždňov pošleme cenovú ponuku presne podľa Vašich požiadaviek.

Poslať výkaz výmer

Expresná ponuka
v našom štandarde

Vybrali ste si z naších projektov alebo máte vlastný projekt? Pošlite nám Váš dopyt, do 48 hodín pripravíme expresnú cenovú ponuku v nášom štandarde.

Expresná ponuka

Newsletterodoberajte novinky


Aktuality Novinky

Prečítajte si aktuálne informácie z našej firmy.

Všetky články

Novinka Aké sú možnosti financovania výstavby domu

Chcete stavať a máte vlastný pozemok, alebo potrebujete požičať aj naň? Poradíme Vám, ako na to! Hypotekárny úver na výstavbu rodinného domu je jedným z najzložitejších úverových produktov a preto odporúčame obrátiť sa na nášho hypošpecialistu, ktorý Vám poradí a prevedie Vás celým procesom vybavovania. Ponuky bánk, ktoré poznáte z televízie sú často len marketingovým

Novinka Výstavba domov od nového roku 2020  – PASÍVNÉ DOMY

Smernica EÚ z roku 2010 hovorí, že od roku 2020 bude musieť majiteľ novostavby splniť požiadavky pasívneho – takmer nulového – domu. Kvalitný rodinný dom s nízkymi nákladmi na prevádzku, postavený v pasívnom štandarde a poskytujúci zdravé bývanie, bude v nasledujúcich rokoch samozrejmosťou.  Čo je to „PASÍVNY DOM“? Pasívny dom má veľmi nízku potrebu energie na svoju prevádzku

Novinka Spolupodieľali sme sa na výstavbe výnimočného projektu

Dovoľte aby sme Vám predstavili projekt, pri ktorom sme síce neboli ako hlavný dodávateľ stavby, ale podieľali sme sa našou odbornosťou na projektovom manažmente celého projektu. Tzn. naši predstaviteľia spoločnosti konatelia pán Ing. Martin Madleňák a Mgr. David Bellay vypracovali pre investora stavby celkové nastávenie projektu s cieľom následného predaja. V rámci celkového nastavenia sme

Novinka Pasívne, nulové a nízkoenergetické domy – aký je medzi nimi rozdiel?

Začínate si plánovať rodinný dom? Časy sa menia. Základné požiadavky z nedávnych rokov sú nenávratne preč. Zelenú majú domy, ktoré okoloidúcich neohurujú veľkoleposťou ani očividnou exkluzivitou použitých materiálov, lebo svoju krásu podriadili energetickej nenáročnosti. Aký je rozdiel medzi nízkoenergetickým, pasívnym a nulovým domom?   Nestavajte len pre seba Požiadavky Európskej únie, ktoré u nás platia od roku 2016,