
v Aby pasívne domy poskytli čo najvyšší štandard bývania, je potrebné venovať čas projektovej dokumentácii. Vhodné orientovanie stavby, množstvo presklených plôch a systém ich tienenia patria k nevyhnutnostiam. Netreba však zabúdať na detaily, akými sú: dôsledné zateplenie striech, stien, stropov a podláh či kvalitné okná. Tieto domy však ponúkajú vyšší štandard, trvanlivosť konštrukcií, vysokú precíznosť a kvalitu realizácie, nízke prevádzkové náklady a dobrú vnútornú klímu aj vďaka využitiu certifikovaných a ekologických materiálov v konštrukcii.
Trhová cena pasívnych domov porastie a to aj vďaka smernici EÚ z roku 2010, ktorá hovorí, že od roku 2020 bude musieť majiteľ novostavby splniť požiadavky pasívneho – takmer nulového – domu. Pozitíva pasívneho domu však ocení nielen jeho majiteľ, ale aj ďalšia generácia.

Tepelné čerpadlá sa rozdeľujú do troch kategórií, podľa typu primárnej energie. Môžu využívať energiu zeme, vody alebo vzduchu. Medzi najčastejšie používané tepelné čerpadlá patria vzduchové. Je možné ich namontovať takmer všade. Pri pasívnych domoch sa okrem vykurovania a chladenia podlahovým vykurovaním často používa jeho alternatíva – rekuperácia. Oproti tepelnému čerpadlu rekuperácia priestor nevykuruje. Dokáže zabezpečiť stále čerstvý vzduch v interiéri bez pachov a alergénov. A to všetko bez toho, aby bola vnútorná teplota ovplyvnená.
Postavimé Vám niektorý z naších vybraných projektov